AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!= 01.06.2018

- CHAOS ENGINE RESEARCH

+ Wrocław / Liverpool

= 02.06.2018

- ROCK & ROSE FEST 2018

- EXUMER
- DECAPITATED
- ALASTOR
- WOLF SPIDER
- TOTEM
- LEASH EYE

+ Kutno / ul.Józefów 7aMetal Mundus zaprasza w swoje szeregi!

Z grafiki obok patrzy na Was lord Kitchener znany ze słynnego postera z 1914 roku nawołującego Brytyjczyków do pójścia w kamasze. Prawie sto lat później Saxon umieścił swego rodaka na okładce płyty „Call to Arms”.

Teraz my korzystamy z wizerunku szlachetnego lorda, by zwerbować spośród Was przyszłych redaktorów Metal Mundus. Jeśli więc lubicie ciężkie brzmienia, szczególnie death i black metal, metalcore i pochodne, różne dzikie odmiany ostrego grania bądź wręcz odwrotnie – łagodne odsłony rocka, a gramatyka języka polskiego nie jest Wam obca – piszcie śmiało na adres kontakt@metalmundus.pl, w temacie dopisując „Rekrutacja”. Chcesz dołączyć swój tekst - recenzję płyty lub relację z koncertu - bardzo proszę, opisać swoją fascynację muzyką - jak najbardziej. Na każdą wiadomość odpiszemy.

Oferujemy Wam przygodę w świecie najlepszej muzyki, udział w jej promowaniu oraz dużo atrakcji, o których dowiecie się po wysłaniu stosownego maila.

Zapraszamy!

Doro omawia kolejny utwór z nadchodzącej płyty
„Forever Warriors, Forever United” to nowy od sześciu lat studyjny album Doro. Będzie to też pierwsze podwójne wydawnictwo artystki. Wokalista opublikowała już pierwsze video z serii „utwór po utworze”, w którym mówiła o nadchodzącym singlowym hymnie „All For Metal”, który pojawi się 8 czerwca. Przyszedł czas na nowe video, w którym Doro mówi o kolejnym kawałku z nowej płyty, „Bastardos”.

Do obejrzenie tutaj: Link

********
Doro: new album „Forever Warriors, Forever United” in August, 17
„Bastardos” (official track by track): Link

********
Nowy utwór Crafting the Conspiracy

Amerykańska melodic deathcore'owa maszyna Crafting the Conspiracy wypuściła singiel z premierowym utworem "Within The Labyrinth".
Kompozycja ta zwiastuje debiutancki długograj amerykanów "The Cosmic Key", który pojawi się jeszcze w tym roku.
Utworu posłuchacie TUTAJ
.

******
The song "Within The Labyrinth" by Crafting the Conspiracy is available HERE.
******
Koncerty Cirith Ungol, Uli John Roth, Leatherwolf i inne do obejrzenia
W dniach 18-20 maja w Amphitheater Gelsenkirchen, w Gelsenkirchen, w Niemczech odbył się Rock Hard Festival. Dzięki programowi muzycznemu WDR Rockpalast, który filmował występy, można obejrzeć koncerty kilku wykonawców na YouTube. Należą do nich: Cirith Ungol, Uli John Roth, Leatherwolf, Night Demon oraz Dool i The New Roses.

Koncerty do obejrzenia pod tymi linkami:
Cirith Ungol: Link
Uli John Roth: Link
Leatherwolf: Link
Night Demon: Link
The New Roses: Link
Dool: Link

********
Cirith Ungol, Uli John Roth, Leatherwolf, Night Demon, Dool i The New Roses – Live at Rock Hard Festival 2018; video of full sets streaming
********
Demo Unblessed Affliction do odsłuchu

Kolejny bardzo interesujący death metalowy zespół pojawił się na naszym podwórku.
Jest to krakowska formacja Unblessed Affliction.

Zespół powstał w zeszłym roku a dowodzi nim człowiek znany z Spinal Cord czy Terrordome- Szymon Ziółkowski-gitara basowa-wokal.
Towarzyszą mu:
Mateusz Stomal-perkusja i Mateusz Guzik-gitara.

Chłopaki 17-ego kwietnia wydali znakomite demo "Vultures".

Zapoznacie się z nim TUTAJ
.

******
Demo "Vultures" of the Unblessed Affliction team is available HERE.
******
Lyric video od Enemynside

Enemynside to włoska thrash metalowa załoga istniejąca od 1999 roku.
Wcześniej przez pięć lat zespół działał pod nazwą Scapegoat.
Kapela w dorobku posiada trzy długograje.
23-ego stycznia obecnego roku ukazała się ich pierwsza ep-ka "Dead Nation Army".
Zespół stworzył lyric video do trzeciego kawałka z tego mini "Buried Past".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
Lyric video for Enemynside's "Buried Past" song is available HERE.
******
Wystartowała trasa "Legacy Of The Beast" Iron Maiden
W sobotę 26 maja w Tallinnie, w Estonii, wystartowała światowa trasa Żelaznej Dziewicy. W jej ramach wiosną i latem tego roku zespół przemierzy Europę, prezentując swoim fanom nowy show. Grupa wcześniej zapowiedziała, że koncertowa setlista ma się głównie skupiać na klasycznych utworach z lat 80 z kilkoma niespodziankami. Czy tak się stało? Po pierwszym koncercie wiadomo już, jakie utwory znalazły się w koncertowym zestawie.

Aż 11 z 16 zagranych w Tallinnie utworów pochodziło z płyt wydanych w latach 80. Nie zabrakło takich oczywistych klasyków jak: „The Trooper”, „2 Minutes To Midnight”, „The Number Of The Beast”, „Hallowed Be Thy Name”, „Iron Maiden” czy „Run To The Hills”. Z mniej oczywistych utworów w koncertowym zestawie na pewno dużą frajdę sprawił fanom „Where Eagles Dare” oraz niegrany od przeszło 32 lat „Flight Of Icarus”. A jak wyglądała pełna setlista? Oto ona:

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

********
Iron Maiden kicked off the „Legacy Of The Beast” world tour in Tallinn, Estonia, Saturday, May 26
„Flight Of Icarus” (live, Tallinn 26.05): Link

********
Debiut Perpetual Night do odsłuchu

Perpetual Night to hiszpański zespół założony w 2012 roku i grający melodyjna odmianę death metalu.

Raúl Ríos Beiro - gitara, wokal i César Ramírez Rueda - gitara, wokal to chłopaki, którzy grają w kapeli od początku.
Carlos Garrido - gitara basowa dołączył w 2015 roku, a Marino Aguilera - perkusja - w 2016- zastąpił go w 2017 Oscar Rodriguez.

Ich pełnoprawny debiutancki krążek "Anâtman" (wcześniej pojawił się długogrający materiał kompilacyjny na, którym znalazły się kawałki z dwóch ep-ek wydanych przez zespół) ukazał się 27-ego kwietnia dzięki WormHoleDeath.

Odsłuchacie go TUTAJ.


******
Perpetual Night's "Anattman" album is available HERE.
******
Kataklysm - utwór po utworze #2
18 maja opublikowana została pierwsza część z cyklu track-by-track, w której to frontman Kataklysm, Maurizio Iacono, opowiadał o pierwszych pięciu utworach z nadchodzącej płyty „Meditations”. Przyszła więc kolej na część drugą i omówienie pozostałych pięciu kawałków z płyty. Nowy album Kataklysm ukaże się już 1 czerwca. Wydawcą jest Nuclear Blast.

Co wokalista mówi o tych pięciu utworach?

Można się dowiedzieć tutaj: Link

********
Kataklysm – „Meditations” (official track-by-track #2): Link
********
Devin Townsend Project - koncertowe video promujące nowe wydawnictwo
22 września 2017 r. Devin Townsend Project zagrał specjalny koncert w antycznym teatrze rzymskim w Płowdiwie w Bułgarii z okazji 20-lecia albumu „Ocean Machine” – na koncercie został on odegrany w całości. Poza tym zagrany został też zestaw utworów na życzenie fanów wraz z Orkiestrą Opery Narodowej w Płowdiwie.

Koncert był filmowany i nagrywany z myślą o wydawnictwie koncertowym „Ocean Machine – Live At The Ancient Roman Theatre Plovdiv”, które ukaże się 6 lipca. Wydawnictwo dostępne będzie jako CD, DVD i Blue-Ray. Wydawcą jest Inside Out.

Pierwsze koncertowe video do utworu „Truth” można obejrzeć tutaj: Link

********
Devin Townsend – „Ocean Machine - Live At The Ancient Roman Theater Plovdiv” in July, 6
Truth (live in Plovdiv 2017) here: Link

********
Blaze Bayley - video z koncertu na Hammerfest do obejrzenia
Hammerfest to cykliczny festiwal odbywający się w Hafan y Moor Holiday Park w Pwllheli, w Walii. W marcu tego roku odbyła się jego 10 edycja. Na festiwalu zagrali m.in. Sepultura i Blaze Bayley. Występ ex-wokalisty Iron Maiden został profesjonalnie sfilmowany. Obszerniejszy jego fragment został opublikowany na YouTube.

Do obejrzenia tutaj: Link

********
Blaze Bayley Live – Hammerfest X: Link
********
Nowa płyta Flotsam And Jetsam w listopadzie
„The End Of Chaos” – to tytuł nowego krążka Flotsam And Jetsam. Premiera nowego albumu nastąpi 9 listopada dzięki AFM Records. Na płycie zadebiutuje też nowy perkusista grupy – Ken Mary (ex-Alice Cooper, ex-Accept).

Mówi wokalista Flotsam And Jetsam, Eric „A.K.” Knutson: „Czy jesteś gotowy na to? Nie sądzę, że jesteś. Będziesz musiał podciągnąć swoje wielkie gacie i przygotować się.”

Zespół ujawnił też okładkę do nowej płyty.

Flotsam And Jetsam koncertuje obecnie po Ameryce Północnej wraz z Hammerfall.

********
Flotsam And Jetsam: new album „The End Of Chaos” in November, 9
********
In Flames zawita do Polski
Zespół przyjedzie, żeby zagrać jeden koncert w naszym kraju. Odbędzie się on 5 lipca w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu. Bilety w cenie od 99 PLN dostępne będą w sprzedaży od 29 maja od godz. 10:00.

Miłośnikom melodyjnego death metalowego grania nie trzeba przedstawiać In Flames. Grupa istnieje od 1990 roku i ma na koncie 12 studyjnych płyt. Ostatnia „Battles” została wydana w 2016 r. Do klasyki death metalowego grania wpisały się takie albumy jak „Lunar Strain”, „The Jester Race”, „Whoracle”, „Colony” czy „Clayman”.

W późniejszym okresie In Flames podążył inną muzyczną drogą, eksperymentując i wprowadzając do swojej muzyki nowe elementy. Ma też oddanych fanów na całym świecie. Polscy miłośnicy dźwięków zespołu będą mieli okazję zobaczyć In Flames już niedługo.

********
In Flames: concert in Poland in July, 5 (Wrocław, Centrum Koncertowe A2)
********
Morgoth zawiesza działalność
Organizacyjne i indywidualne powodu zmusiły niemieckich death metalowych weteranów do powstrzymania się od aktywności koncertowej. W planach nie ma też nowej płyty. Jest to rozważnie przemyślana decyzja zespołu. Ostatni zaplanowany koncert odbędzie się 8 czerwca na Chronical Moshers Open Air w Niemczech.

Gitarzysta Sebastian Swart mówi: „Od jakiegoś czasu trudno nam działać wystarczająco elastycznie jako zespół. Głównym powodem jest to, że wszyscy żyjemy rozsiani po całych Niemczech. Moje indywidualne powody to fakt, że cierpię na ogromne i mnogie problemy ze słuchem, a na dodatek będę się przeprowadzał za granicę do mojej pracy.”

Decyzja ta nie oznacza, że Morgoth na stałe zakończy działalność, ale wszystkie działania są obecnie zawieszone.

Gitarzysta Harald Busse mówi: „Ta decyzja nie była łatwa dla nas, ale w tym momencie konieczne jest podjęcie tego kroku. Początkowym pomysłem w 2011 roku było zagrać tylko kilka koncertów z okazji 20. rocznicy „Cursed”. Fakt, że szliśmy przez kolejne siedem lat i podążaliśmy z nowym albumem studyjnym, „Ungod” (z 2015 r.), nie było czymś, czego się wtedy spodziewaliśmy. Naprawdę cieszyliśmy się tym razem i chcemy podziękować wszystkim naszym fanom, Century Media Records i naszemu managementowi, Clandestine Music, za ich wsparcie przez te lata.”

********
Morgoth says goodbye until further notice
********
Nowy 7" singel Satan w lipcu
„The Doomsday Clock” – taki tytuł nosi singel Satan, który ukaże się 6 lipca. Na stronie B singla znajdzie się inny nowy utwór Satan – „Catacombs”, dostępny tylko na tym małym krążku. Będzie to pierwsze wydawnictwo metalowych wyjadaczy wydane z szyldem wytwórni Metal Blade, z którą to zespół podpisał kontrakt.

Satan wypuści też garść swoich nowych, klasycznych metalowych utworów w drugiej połowie 2018 r.

Oto zapowiedź singla: Link

********
Satan „The Doomsday Clock” 7” in July (teaser): Link
********
Krakowski koncert Arch Enemy w klubie Studio
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem krakowskim koncertem ARCH ENEMY, wydarzenie zostało przeniesione z Klubu Kwadrat do większego Klubu Studio.

Wraz z przeniesieniem imprezy do większego klubu, w sprzedaży ponownie dostępne są bilety na koncert. Cena pozostaje bez zmian, a wszystkie zakupione wcześniej wejściówki zachowują swoją ważność.

Bilety dostępne
TUTAJ oraz w sieci Eventim.pl (wraz z punktami sprzedaży).

*****
Arch Enemy's gig in Kraków moved to Klub Studio
*****
Koncert Meshuggah w Krakowie wyprzedany
Przypominamy, że szwedzka formacja MESHUGGAH wystąpi 5-ego czerwca w krakowskim klubie Kwadrat. Dzień później (6-ego czerwca) odbędzie się koncert w warszawskiej Progresji. Szwedzi promować będą swój ostatni album „The Violent Sleep of Reason” (2016, Century Media).

Niedawno dotarła do nas wiadomość, że pierwszy z powyższym koncertów został już całkowicie wyprzedany. Niestety nie będzie możliwości zakupu biletu przed koncertem.

Bilety na warszawski koncert wciąż dostępne:
KLIK!

*****
Meshuggah: shows in Kraków and Warszawa. Gig in Kraków sold out.
*****
Cast The Stone (Misery Index, Cattle Decapitation) ujawnia szczegóły nowej epki
Amerykański death/black metalowy zespół CAST THE STONE, w którego skład wchodzą Mark Kloeppel (Misery Index, Scour), Derek Engemann (ex-Cattle Decapitation, Scour), Jesse Schobel (Legend, ex-Scour) i wokalista Andy Huskey, powrócą 31 sierpnia z nową epką zatytułowaną "Empyrean Atrophy". Materiał ukaże się nakładem Agonia Records. Okładkę epki przygotował Gary Ronaldson z Bite Radius Designs (Primordial, Kreator, Napalm Death), a za jej produkcję odpowiada legendarny szwedzki producent Dan Swanö (Katatonia, Merciless, Edge Of Sanity).

CAST THE STONE orgynialnie powstał w 2002, a więc na długo przed tym, zanim jego członkowie stali się rozpoznawalni dzięki grze w większych zespołach. Są wśród nich przede wszystkim death metalowe formacje - Misery Index i Cattle Decapitation - ale także black metalowy Scour z Philem Anselmo na wokalach. Po wielu latach przerwy CAST THE STONE w końcu powraca, w pełni oryginalnym składzie, ale nie jako 'supergrupa', lecz jako zespół będący wyrazem dobrej znajomości i pokrewnych zainteresowań jego członków.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Cast The Stone(feat. Misery Index, Cattle Decapitation and Scour members) detail new EP "Empyrean Atrophy"
English version below (Czytaj więcej)
*****
Apocrophex - nowy album do odsłuchu

Apocrophex to amerykański duet muzyków (Pete Colucc - wokal, Justin Buell - cała reszta) zawiązany w 2013 roku i uprawiający techniczną odmianę death metalu.

Ich pierwszy długograj "Suspended from the Cosmic Altaar" ukazał się w 2015 roku.

Jego następca "Æternalis" tydzień temu.

Posłuchacie go TUTAJ
.

******
"Æternalis" album by Apocrophex is available HERE.
******
Nowa płyta i lyric video Elvenstorm

Heavy metalowa grupa Elvenstorm 13-ego czerwca wraz z Massacre Records wyda na świat nowy krążek "The Conjuring" z następującymi kawałkami:
1-The Conjuring, 2-Bloodlust, 3-Ritual of Summoning, 4-Into the Night, 5-Devil Within’, 6-Chaos from Beyond, 7-Stellar Descension, 8-Evil's Dawn, 9-Cross of Damnation, 10-Dawn of Destruction.

Będzie to trzecia płyta działających od dekady francuzów.
Ich debiut "Of Rage and War" ukazał się w 2011 natomiast dwójka "Blood Leads to Glory" w 2014 roku.

Skład Elvenstorm:
Laura Lombard F-wokal, Michael Hellström-gitara, Benoit Lecuona-gitara basowa, Antoine Bussière-perkusja.

Lyric video do utworu "Ritual Of Summoning" dostępny jest TUTAJ
.

******
On the 13th of June the album "The Conjuring" by Elvenstorm will be released.
Lyric video for the song "Ritual Of Summoning" is available HERE
.
******
Debiut Warshipper do odsłuchu

Brazylijski death metalowy band Warshipper na rynku obecny jest od siedmiu lat.

Dotychczas nie dokonywała korekt w składzie i gra w następującym zestawieniu:
Renan Roveran-gitara-wokal, Rafael Oliveira-gitara,
Rodolfo Nekathor-gitara basowa, Roger Costa-perkusja.

17-ego stycznia Latynosi zadebiutowali płytą "Black Sun".

Odsłuchacie ją TUTAJ
.

******
The "Black Sun" of the Warshipper team is available HERE.
******
Urodziny Rogga Johanssona

25-ego maja 1976 roku w Szwecji urodził się multiinstrumentalista Rogga Johansson.
Zespołów w których maczał swoje paluchy pewnie nie sposób zliczyć. Być może on sam nie wie w ilu bandach się udzielał.

Obecnie gra min. w:
Down Among the Dead Men, Echelon, Eye of Purgatory, Humanity Delete, Johansson & Speckmann, Lobotomy Dept, Megascavenger, Minotaur Head, Necrogod, Paganizer, Putrevore, Revolting, Ribspreader, Rogga Johansson, Severed Limbs, Stass, The Grotesquery, Those Who Bring the Torture, To Descend.

W dniu dzisiejszym Rogga świętuje 42 urodziny.


******
Rogga Johansson celebrates 42nd birthday.
******
Aeternus ukończył pracę nad nową płytą
Norwegowie z Aeternus zakończyli prace nad swoim nowym, ósmym pełnometrażowym albumem. Jego tytuł to „Heathen” i zawierać będzie siedem utworów. Płyta została nagrana w studiach Conclave & Earshot z producentem Herbrandem Larsenem. Album powinien pojawić się w tym roku za sprawą Dark Essence Records.

„Czujemy, że wyprodukowaliśmy siedem świetnych piosenek na »Heathen«. Wszystkie z charakterystycznym dźwiękiem Aeternus, który jest mieszanką skomplikowanej muzyki ekstremalnej z ciężkimi riffami i oczywiście wspaniałymi cechami melodycznymi. Możemy powiedzieć, że jesteśmy bardziej niż zadowoleni z wyników” – Aeteruns

********
Aeternus complete work on eight album
********
Debiut Black Seal do odsłuchu

Black Seal to włoska heavy-power metalowa formacja grająca w składzie:
Daniel Maestro-wokal, Fernando Guzmán-gitara, Daniel Iranzo-gitara,
Juan Campayo-gitara basowa, Jesús Marco-perkusja.

14-ego maja za pośrednictwem Rock-CD Records kapela wydała swój pierwszy długogrający krążek "Black Seal".

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
Black Seal's "Black Seal" album is available HERE.
******
Lyric video Betrayer'a

Jak już podawaliśmy 1-ego czerwca na sklepowe regały dzięki Mystic Production trafi nowy krążek Betrayer "Scaregod".
Nad materiałem zespół pracował z nowym wokalistą o pseudonimie Kret. Człowiek ten udziela się też w bandzie Cinis.
Promowanie krążka kapela rozpoczęła od lyric video do utworu "We Are Rebels".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
Lyric video for the song "We Are Rebels" by Betrayer is available HERE.
******
Druga płyta Infrared

Już jutro na sklepowe półki trafi nowy, drugi krążek thrash metalowców z grupy Infrared zatytułowany "Saviours".
Oto jej menu:
1-Project Karma, 2-The Demagogue, 3-Saviour, 4-The Fallen, 5-All In Favour, 6-They Kill For Gods, 7-Father Of Lies, 8-Genocide Convention.

Zespół Infrared założony został w 1985 roku w Kanadzie.
Istniał pięć lat. W tym czasie nagrał jedno demo.

W 2014 roku trójka rdzennych muzyków Infrared (Al Groulx, Kirk Gidley i Armin Kamal) reaktywowała grupę.
Dołączył do nich Mike Forbes.
W tym składzie Kanadyjczycy nagrali debiutancki album "No Peace"-2016.

Tytułowego utworu z nowej płyty posłuchacie TUTAJ
.

******
On the 25th of May, the "Saviours" album of the Infrared team will be released.
The title track is available HERE
.
******
Nowa płyta Little Dead Bertha do odsłuchu

14-ego maja ukazała się nowa płyta melodic death-black-gothic metalowej grupy Little Dead Bertha "Age of Silence".

Jest to szósty długograj istniejących od 24-ech lat Rosjan.
Pozostałe krążki to:
"In Memorium Premortis"-1994, "Two Sides..."-2000, "Light and Shadows"-2003, "Way of Blind"-2005, "Angel & Pain"-2010.

Skład Little Dead Bertha:
Dmitriy Zamaruev-wokal, Sergey Galushko-gitara, Svetlana Galushko-wokal, Yuriy Sveshnikov-gitara basowa, Viktoria Sysoeva-klawisze, Roman Kirichenko-perkusja.

Płyta "Age of Silence" do odsłuchu TUTAJ
.

******
The album "Age of Silence" from Little Dead Bertha is available HERE.
******
Down Among The Dead Men - nowa płyta w czerwcu
David Ingram (Ursinne, ex-Bolt Thrower, ex-Benedtiction) i Rogga Johansson, którego zespoły chyba ciężko policzyć stoją na czele Down Among The Dead Men. 15 czerwca pojawi się trzeci długograj zespołu „…And You Will Obey Me”. Płytę wyda wytwórnia o nazwie równie chwytliwej jak nazwa zespołu – Transcending Obscurity Records. Panowie zapodają death metal/crust. Okładkę albumu zaprojektował Turkka G. Rantanen (Demilich, Demigod, Darkrypt).

Utworu zapowiadającego płytę można wysłuchać tutaj: Link

********
Down Among The Dead Men: new album „…And You Will Obey Me” in June, 15
New song „The End Of Time” here: Link

********
Wznowienia dwóch płyt Amorphis na winylu
Relapse Records najwidoczniej rozochociła się w wydawaniu reedycji kultowych płyt na winylach. Lada dzień wyjdzie jedyna płyta Control Denied, na 20 lipca zaplanowano wydanie trzech płyt Death, a wytwórnia już zapowiada kolejne wznowienia. Tym razem reedycji doczekają się dwie pierwsze płyty Amorphis – „The Karelian Isthmus” z 1992 i „Tales From The Thousand Lakes” z 1994. Zostaną one wydane tego samego dnia co płyty Death, 20 lipca.

Zwiastun wydawnictw tutaj: Link

********
Amorphis – „Tales From The Thousand Lakes” & „The Karelian Isthmus” vinyl reissues: Link
********
Thomas Zwijsen i Nita Strauss wykonali klasyki Iron Maiden
Thomas Zwijsen, belgijsko-holenderski gitarzysta, który dał się poznać dzięki swoim przeróbkom utworów Iron Maiden granym na akustycznej gitarze klasycznej oraz Nita Strauss, znana z występów z The Iron Maidens oraz obecna gitarzystka Alice Coopera wykonali wspólnie klasyki Żelaznej Dziewicy: „Aces High” i „The Trooper”.

Jak duet zabrzmiał razem w hitach IM?

Do obejrzenia i wysłuchania tutaj:
„Aces High: Link
„The Trooper”: Link


********
Thomas Zwijsen ft. Nita Strauss
„Aces High: Link
„The Trooper”: Link

********
Debiut grupy Truchło Strzygi
GODZ OV WAR PRODUCTIONS prezentuje debiutancki album polskiej black'n'heavy metalowej grupy TRUCHŁO STRZYGI zatytułowany "Pora Umierać". Album ma trafić do sklepów 1-go czerwca 2018r.

Tracklista: 01.Apokaliptyczny Młot (Obliteracja Poprzez Życie); 02.Sadystyczny Masowy Mord; 03.Płonie Czarna Zorza; 04.Świat Pędzi ku Przestrodze (Pradawne Demony); 05.Śmierć i Płomień; 06.Busola do Nikąd; 07.Jestem (Żyję, Gniję, Umieram); 08.Stary Kult Śmierci (Ozłocone Truchło)

Skład: Gambit - wokal; P. - gitara, bas, wokal; Alkatraz - gitara, klawisze; Kaczor - perkusja

Album jest już dostępny w przedsprzedaży oraz do odsłuchu:

* BANDCAMP
* GODZ OV WAR STORE

*****
Truchlo Strzygi reveals debut album details.
English version below (Czytaj więcej)
*****
Halcyon Way ujawnia szczegóły nowego albumu "Bloody But Unbowed"
HALCYON WAY, amerykański zespół pochodzący z Atlanty, który niedawno podpisał umowę wydawniczą z Agonia Records, wyda nowy album studyjny 3 sierpnia. Następca debiutującego na liście Billboard Heatseekers "Conquer" (2014) nosi tytuł "Bloody But Unbowed".

Metal w wykonaniu HALCYON WAY można określić jako ciężki, progresywny, chwytliwy, techniczny i przede wszystkim skupiony na silnych kompozycjach. Zespół czerpie inspiracje od takich wykonawców jak Megadeth, Dream Theater, Testament czy Chimaira. Cechują go chwytliwe wstawki, harmonijne wokale w stylu King's X czy Stryper, oraz ciężka i wpadająca w ucho sekcja rytmiczna. Najnowszy album spaja ze sobą wiele podgatunków metalu (w tym thrash metal, power metal czy metal progresywny) i hard rock.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Halcyon Way detail new album 'Bloody But Unbowed'
English version below (Czytaj więcej)
*****
Nowy Utwór Tad Morose
15 czerwca to data wydania nowej płyty Tad Morose „Chapter X”. Zespół podpisał umowę z GMR Music i dzięki temu znalazł sobie nowy dom. Płytę zwiastuje nowy utwór „Apocalypse”, do którego stworzono lyric video.

„To wspaniałe uczucie mieć podpisany kontrakt z GMR – mówi gitarzysta Christer „Krunt” Andersson. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak to się rozwinie. Mamy trochę zabukowanych koncertów na lato a będzie ich więcej. Wspaniale jest wrócić znowu na scenę, ponieważ granie na żywo jest paliwem w naszym silniku.”

Video do „Apocalypse” tutaj: Link

********
Tad Morose: new album „Chapter X” in June, 15
New song “Apocalypse” here: Link

********
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU


** GODSMACK**
- When Legends Rise


** PHAZM**
- Scornful of Icons


** THE CROWN**
- Cobra Speed Venom


** BIEGUN ZACHODNI - Pamiętaj kim byłeś
** DEVIL IN THE NAME
- Devil In the Name

** UNtitled
- compilation

** SAMAEL
- Solar Soul

** IRON MAIDEN
- The Book Of Souls

** IZEGRIM
- Beheaded By Trust

** AETHYR
- Uncanny Valley

** PHENDRANA
- Sanctum: Sic Transit Gloria Mundi

** DECONSTRUCTING SEQUENCE
- Cosmic Progression

** OMISSION
- Merciless Jaws From Hell

** EUCHARIST
- Endarkenment

** BLAZE OF PERDITION
- Conscious Darkness

** NEFARIOUS
- The Universal Wrath

** GHOST
- Ceremony And Devotion


więcej recenzji
****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


***** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa


*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa


*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa


*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


*** GRAND MAGUS
+ Evil Invaders
+ Elm Street
- Kwadrat/ Kraków


*** SATYRICON
+ Suicidal Angels
+ Fight The Fight
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  28,193,765 unikalne wizyty  Top Top