AGENCJA METAL MUNDUS


METAL UP!

= 28.09.2018

- INTERNAL QUIET

+ Wrocław= 29.09.2018

- GOTHIC NIGHT
Zagrają:

- RED STORM
- ARSHENIC
- ELECTRO FEAR

+ Poznań/ Blue Note= 29.09.2018

- INTERNAL QUIET

+ Chorzów= 30.09.2018

- INTERNAL QUIET

+ Bielsko-BiałaMetal Mundus zaprasza w swoje szeregi!

Z grafiki obok patrzy na Was lord Kitchener znany ze słynnego postera z 1914 roku nawołującego Brytyjczyków do pójścia w kamasze. Prawie sto lat później Saxon umieścił swego rodaka na okładce płyty „Call to Arms”.

Teraz my korzystamy z wizerunku szlachetnego lorda, by zwerbować spośród Was przyszłych redaktorów Metal Mundus. Jeśli więc lubicie ciężkie brzmienia, szczególnie death i black metal, metalcore i pochodne, różne dzikie odmiany ostrego grania bądź wręcz odwrotnie – łagodne odsłony rocka, a gramatyka języka polskiego nie jest Wam obca – piszcie śmiało na adres kontakt@metalmundus.pl, w temacie dopisując „Rekrutacja”. Chcesz dołączyć swój tekst - recenzję płyty lub relację z koncertu - bardzo proszę, opisać swoją fascynację muzyką - jak najbardziej. Na każdą wiadomość odpiszemy.

Oferujemy Wam przygodę w świecie najlepszej muzyki, udział w jej promowaniu oraz dużo atrakcji, o których dowiecie się po wysłaniu stosownego maila.

Zapraszamy!

Lucifer's Child (muzycy Rotting Christ, Nightfall i Chaostar): video do tytułowego utworu z nadchodzącej płyty
Grecki black metalowy zespół LUCIFER'S CHILD zaprezentował wideo do nowego utworu, "The Order". Jest to tytułowy kawałek z najnowszej płyty, która ukaże się 9-ego listopada nakładem Agonia Records. Można je obejrzeć na stronie magazynu Metal Hammer: KLIK!.

Następca "The Wiccan" z 2015 roku powstawał trzy lata. Jego nagrania, miksy i matering odbyły się w Pentagram Studio, należącym do gitarzysty zespołu, Georg'a Emmanuel'a (Rotting Christ, ex-Chaostar). Okładkę przygotował Daniele Valeriani (Dark Funeral, Dissection, Mayhem).

LUCIFER'S CHILD wywodzi się z Aten i gra atmosferyczny black metal. Powstał w 2013 z inicjatywy wspomnianego Emmanuela oraz Stathis'a Ridis'a (basisty kultowej grackiej kapeli, Nightfall). W krótkim czasie do składu dołączyli wokalista Marios Dupont (Karma Violens) i perkusista Nick Vell (Chaostar). Ich debiutancki krążek został ciepło przyjęty, co zaowocowało występami na festiwalach, w tym Inferno Festival (Norwegia), Blastfest (Norwegia) oraz Incineration Festival (Wielkia Brytania). "The Order", jest cięższy i mroczniejszy niż poprzednik.


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Lucifer's Child (feat. Rotting Christ, Nightfall and Chaostar members) reveal music video for title track of upcoming album "The Order" via Metal Hammer Magazine
English version below (czytaj więcej)
*****
DVD grupy Aterra
Już niedługo ostrołęcka ATERRA ogłosi termin premiery swojego pierwszego DVD. Materiał muzyczny nagrany został na pięcioleciu zespołu, który odbył się 14 kwietnia b.r. w warszawskim klubie VooDoo. Produkcją filmową zajęła się firma Xcez Studio. Oprócz muzyki ,,live” na płycie znajdą się wywiady z muzykami i ich fanami.

Na tą chwilę znamy okładkę płyty o tytule ,,AV” (A jak ATERRA , V – rzymska piątka symbolizująca pięciolecie) oraz pierwszy utwór promujący te wydawnictwo.

Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania grupy na żywo w
TYM MIEJSCU.

*****
New DVD by Ostrołęka-based Aterra is about to be released. Check out "Paper Kings" live @ YouTube
*****
Silesian Void #1
Silesian Void #1, czyli pierwsza odsłona naszej śląskiej pustki, przyniesie powiew siarki i stęchlizny. Już 8 grudnia w katowickim klubie Faust.

Zapraszamy wszystkich fanów czarcich brzmień na naprawdę unikalną imprezę, na której będziecie świadkami jednego z najbardziej wyczekiwanych scenicznych debiutów w tym roku na Śląsku – Czort!

Czort... jeśli ta nazwa kojarzy się wam z piekłem to jesteście blisko, bo nam z czymś równie ognistym, czyli "Czarną Ewangelią". Pierwszy krążek formacji związanej właśnie ze Śląskiem przebijał aortę za aortą, czyniąc z tej black metalowej hordy jeden z najbardziej wyczekiwanych czarcich debiutów tego roku. Teraz Czort - po raz pierwszy - otworzy na żywo bramy piekieł, przywołując swoimi inwokacjami z "Czarnej Ewangelii" najbardziej zagorzałych fanów black metalu w Polsce.


EVENT @ FACEBOOK

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Silesian Void #1 will be held in Faust Club in Katowice on December 8th
*****
Ektomorf zapowiada nowy singiel
Firma AFM Records poinformowała, że w październiku tego ukaże się nowy singiel węgierskiej kapeli neo thrashowej EKTOMORF.

Na krążku znajdzie się nowy utwór oraz cover zespołu Metallica „Hardwired”.

Przypomnijmy, że ostatni album zespołu, zatytułowany „Fury” ukazał się w lutym bieżącego roku.

**********
EKTOMORF: New Single to be released in October!
English version below
**********

It didn’t take long for Hungarian neo thrash heroes EKTOMORF to deliver new material for their fans. The band around mastermind Zoli Farkas will release a brand new 2-track (digital) single in October.

This single will feature a new Ektomorf song as well as a cover version of Metallica’s “Hardwired”.
Abysmal Torment-"The Misanthrope" do odsłuchu

Czwarta płyta Maltańskich brutal death metalowców z grupy Abysmal Torment zatytułowana "The Misanthrope" ukazała się dzięki Willowtip Records pięć dni temu.

Grupa powstała w 2000 roku.
Zadebiutowała sześć lat później płytą "Epoch of Methodic Carnage".
Dwójka "Omnicide" pojawiła się w 2009 a trójka "Cultivate the Apostate" w 2014 roku.

Rzeźnicy grają w składzie:
Melchior Borg-wokal, Kurt Pace-gitara, David Depasquale-gitara,
Karl Romano-gitara basowa, Max Vassallo-perkusja, Nick Farrugia-wokal.

"The Misanthrope" do odsłuchu TUTAJ
.

******
The Abysmal Torment album "The Misanthrope" is available HERE.
******
Nowy utwór Revocation

28-ego września wytwórnia Metal Blade Records wyda nowy krążek technicznych death metalowców z amerykańskiej grupy Revocation zatytułowany "The Outer Ones".
Zespół Revocation działa na rynku od 12-tu lat.
W tym czasie nagrał sześć długogrających materiałów.
Grupa udostępniła do odsłuchu premierowy numer "Blood Atonement".
Kliknijcie TUTAJ
.

******
The Revocation "Blood Atonement" song is available HERE.
******
Video clip od Necrodeath

Włoscy bluźniercy z black-death-thrash metalowej formacji Necrodeath wypuścili video clip do utworu "The Master of Mayhem".
Utwór ten znalazł się na ich ostatnim- dwunastym krążku "The Age of Dead Christ", który ukazał się 9-ego marca.

Projekcja TUTAJ
.

******
Video clip for the song "The Master of Mayhem" by the band Necrodeath is available HERE.
******
Więcej informacji o albumie Shelton/Chastain
Pure Steel Records poinformował, że limitowana (300 sztuk), winylowa edycja albumu duetu SHELTON/CHASTAIN, zatytułowana „The Edge Of Sanity - 88 Demo Session" ukaże się 26.10.2018 r. Płytę można nabyć w przedsprzedaży od 05.10.2018 r.

W czasie poszukiwania bonusowych nagrań na przyszłe albumy Manilli Road, basista grupy Phil Ross przesłuchiwał stare taśmy odnalezione w domu Marka Sheltona. Między nimi znalazł demo, na którym znalazły się utwory zarejestrowane przez Marka Sheltona i Davida Chastaina w 1988 r. Współpraca między muzykami wydawała się wręcz oczywista, albowiem w czasie problemów dotychczasowego wydawcy MR, firmy Black Dragon, to właśnie Leviathan Records, wytwórnia Chastaina zdecydowała się wydać krążek "Out Of The Abyss".

Na solowym albumie wokalistki Chastain – Leather Leone, zatytułowanym "Shock Waves", tytułowy kawałek napisany został przez Marka Sheltona, podobnie zresztą, jak numer "The Edge Of Sanity" znalazł się na albumie innego projektu Davida Chastaina – Zanister (płyta "Symphonica Millenia" z 1999 r.).

Niestety trzy kawałki zostały zarejestrowane w wersji demo z zaprogramowaną perkusją.

Lista utworów: strona A: 1. The Edge Of Sanity, 2. Orpheus Descending, 3. Fields Of Sorrow
Strona B: 4. Orpheus Descending (Extended). Cały album będzie trwać 42:00 minuty

**********
SHELTON/CHASTAIN „The Edge Of Sanity - 88 Demo Session" - LIMITED VINYL EDITION - Cover, Tracklist, releasedate: 26th October 2018
English version below (czytaj więcej)
**********
Czwórka Archgoat do odsłuchu

Archgoat to death-black metalowa horda założona w Finlandii w 1989 roku.

Grupa działała przez cztery lata i została rozwiązana.

W 2004 roku za sprawą basisto-wokalisty Lorda Angelslayera i gitarzysty Ritual Butcherera trup został ponownie wykopany.

Towarzyszą im:
Goat Aggressor-perkusja i Diabolus Sylvarum-klawisze.

Horda w dorobku posiada cztery krążki:
"Whore of Bethlehem"-2006, "The Light-Devouring Darkness"-2009, "The Apocalyptic Triumphator"-2015, "The Luciferian Crown"-14.09.2018-Debemur Morti Productions.

Czwórka Archgoat do odsłuchu TUTAJ
.

******
The Archgoat "The Luciferian Crown" album is available HERE.
******
Hanged Men fest #2
Nadchodzi druga edycja najlepszej białostockiej ekstremy metalowej - Hanged Men Fest #2

Tym razem pozbywamy się dopisku "mini" bo to będzie fest w wersji MEGA. Kolejna edycja, kolejny szczebel wyżej w obdarzaniu was metalowym ogniem - przybywajcie już 17 listopada tłumnie obserwować jak Hary pęka w szwach, a ludzie kończą zabawę wiele godzin po zakończeniu grania.

Odpalamy działa, na start jedna z najprężniej rozwijających się post-metalowych marek w Polsce. O ich statusie świadczą występy na licznych festiwalach, choćby Castle Party 2018.

Przed państwem zaprezentuje się ROSK, czyli rytualna uczta dla oczu i uszu.


EVENT @ FACEBOOK

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Hanged Men Fest #2 will be held in Hary Pub in Białystok on November 17th, 2018
*****
Nowa płyta Ferosity
15 września ukazał się czwarty album death metalowej załogi Ferosity z Warszawy. Jego tytuł to "Revelation Of Insanity".

Płyta zawiera 9 numerów krwistego death metalu i została nagrana w JNS Studio. Za konsolą siedział Paweł Janos Grabowski. Okładka, oraz layout jest dziełem BlackTeamMedia.pl

Płytę można zakupić kontaktując się z zespołem na adres ferosity@ferosity.com lub poprzez wiadomość na FB.

Nowy numer do odsłuchu
TUTAJ.

*****
"Revelation Of Insanity" album by Ferosity was released on September 15th. Check out new track @ YouTube
*****
Nowa płyta Wardruny "Skald"
Norweska Wardruna ujawniła dziś datę premiery nowej płyty. Akustyczny krążek Skald, który zawierać będzie materiał nagrany przez Einara Selvika przy okazji jego solowych koncertów ukaże się 23 listopada br. nakładem By Norse. Będzie to czwarte wydawnictwo Wardruny po znakomicie przyjętej trylogii płyt Runaljod w skład której weszły Gap Var Ginnunga (2009), Yggdrasil (2013) oraz Ragnarok (2016).

Na Skald znajdzie się dziesięć utworów, wśród których znajdą się m.in. znane fanom Wardruny „Fehu” oraz „Helvegen” w nowych, akustycznych aranżacjach.

• 1. Vardlokk
• 2. Skald
• 3. Ein sat hon uti
• 4. Voluspá (skaldic version)
• 5. Fehu (skaldic version)
• 6. Vindavla
• 7. Ormagardskvedi
• 8. Gravbakkjen
• 9. Sonatorrek
• 10. Helvegen (skaldic version)

Więcej informacji na stronie Wardruny:
KLIK!

*****
By Norse will release Wardruna's "Skald" album on November 23rd.
*****
Arion prezentuje nowy teledysk
Pochodzący z Finlandii symphonic metalowy band ARION zaprezentował klip przygotowany do utworu "At The Break Of Dawn", w którym gościnnie pojawiła się Elize Ryd (Amaranthe).

Klip jest dostępny pod tym LINKIEM.

Utwór pochodzi z nowego albumu zespołu, który będzie zatytułowany "Life Is Not Beautiful" i ukaże się 19.10.2018 r. nakładem AFM.

Tracklista płyty: 1. The End of the Fall, 2. No One Stands in My Way, 3. At the Break of Dawn, 4. The Last Sacrifice, 5. Through Your Falling Tears, 6. Unforgivable, 7. Punish You, 8. Life Is Not Beautiful, 9. Last One Falls, 10. Last of Us (2018 Version), 11. Seven (2018 Version), 12. I Am the Storm (2018 Version)

**********
ARION: "At The Break Of Dawn" music video (feat. Elize Ryd) released!
English version below (czytaj więcej)
**********
Absence Betrayal- "Emotions do odsłuchu

Absence Betrayal to świeżak na melodic black-death metalowym podwórku.

Zespół założony został w Rosji w obecnym roku.
Tworzy go dwoje muzyków:
Andrey Baranov i Yana Baranova.

Duet 20-ego sierpnia wydał swó debiutancki krążek "Emotions".

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
The "Emotions" album from Absence Betrayal is available TUTAJ.
******
Dodatkowy koncert na wspólnej trasie Dopethrone i Sunnata
Piranha Tourbooking oraz I did it: one man booking agency zapraszają na koncert w ramach wspólnej trasy Dopethrone i Sunnata! Towarzyszyć im będzie kanadyjskie Dead Quiet. Wszystkie trzy kapele przyjadą do Torunia promować swoje nowe albumy.

SZCZEGÓŁY:
Data: 16 października 2018, godz. 19:00
Miejsce: NRD - ul. Browarna 6, Toruń


Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Dopethrone, Sunnata and Dead Quiet will play in NRD Club in Toruń on October 16th, 2018
*****
Pożegnanie lata w Myślenicach
Pragniemy zaprosić na największy rockowy koncert tej jesieni. Od radiowego rocka po melodyjny prog-metal. Prosto z mobilnej sceny na samym środku myślenickiego rynku zagrają dla Was:

19:00 - HellHaven
Progresywny metal/art rock
- YOUTUBE

18:00 - JADS
Heavy Metal
- YOUTUBE

17:00 - GRYPS
Rock/pop punk/pop
- YOUTUBE

29.09.2018 (SOBOTA)
SCENA NA RYNKU W MYŚLENICACH

‼Uwaga: W przypadku deszczu impreza zostanie przeniesiona do koncertowo przystosowanego budynku na terenie Myślenic. Potwierdzenie potencjalnej zmiany lokalizacji imprezy dostępne w dniu koncertu na profilach FB zespołu JADS oraz HellHaven.

WSTĘP WOLNY 💰 nie chcemy pieniędzy nic.

Koncert przeznaczony dla słuchaczy od 5 do 101 lat


EVENT @ FACEBOOK

*****
HellHaven, JADS and GRYPS will play in Myślenice on September 29th, 2018
*****
Mercyful Fate na winylach

12-ego października Metal Blade Records rzuci na rynek trzy płyty Mercyful Fate w wersji winylowej.

Są to pozycje:
"Black Masses"-singiel-1983
"Melissa"-1983,
"Don't Break the Oath"-1984.


******
On the 12th of October, three vinyl records of Mercyful Fate will be released.
******
Trzeci singiel Brainstorm
Niemiecka kapela power metalowa BRAINSTORM przygotowała kolejny klip promujący jej nowy album "Midnight Ghost". Płyta ukaże się 28.09.2018 nakładem AFM Records.
Klip (lyric video) nakręcony do numeru "Revealing The Darkness" można zobaczyć pod tym LINKIEM.
„Midnight Ghost” będzie dwunastym krążkiem zespołu.

**********
Brainstorm: New lyric video/single "Revealing The Darkness" released!
English version below
**********

The 28th of September will bring you one of 2018's power metal highlights: BRAINSTORM's brand new album, titled "Midnight Ghost"! The Swabians around vocalist Andy B. Franck have always delivered the goods, but this time they have outdone themselves. Will “Midnight Ghost” become BRAINSTORM’s new yardstick?
That’s up to the fans, as Andy states: “We’ve worked on the new material until we were 100% satisfied. No deadlines, no restrictions, no pressure from outside. Actually, we always give our best but this time it feels very special. Even as the recordings took place quite a while ago now, I’m still euphoric and can’t wait to unleash the “Midnight Ghost”, my hope being that our fans will enjoy the album as much as I do”.
The album’s third single “Revealing The Darkness” is available HERE.

“Midnight Ghost” will be released on September 28th (CD, CD/DVD Digibook, ltd. Vinyl, ltd. Box Set).
Teledysk od Death Decline

23-ego października ukaże się druga płyta death-thrash metalowej grupy Death Decline zatytułowana "The Thousand Faces Of Lies".
Szczegółów na razie brak.
Francuzi promocję krążka rozpoczęli od nakręcenia teledysku do kawałka "Useless Sacrifice".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
The video clip for the song "Useless Sacrifice" by Death Decline is available HERE.
******
Dirk Verbeuren Clinic at DrumCenter Bydgoszcz
Znany na całym świecie belgijski perkusista, artysta Meinl Cymbals i TAMA Drums, Dirk Verbeuren poprowadzi w październiku warsztaty perkusyjne w Polsce i na Węgrzech. Dirk zyskał renomę grając ze szwedzkim deathmetalowym zespołem Soilwork. Od 2016 roku jest pełnoprawnym członkiem legendarnego amerykańskiego zespołu thrash metalowego Megadeth.

Dirk poprowadzi jedyne w Polsce warsztaty perkusyjne już 10. października w Bydgoszczy. Wydarzenie, na którym podzieli się autorskimi technikami gry i opowieściami o swojej karierze, odbędzie się w Drum Center. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję nie tylko na zadanie pytań i zdobycie autografu artysty, ale także na wygranie cennych nagród.

Zapisz tę datę już dzisiaj, aby nie przegapić niepowtarzalnego występu legendy metalu Dirka Verbeurena!

DIRK VERBEUREN DRUM CLINIC TOUR

7 października - Budapeszt (WĘGRY)| Budapest Music Expo
8 października - Debrecen (WĘGRY), Hangszerarzenál Debrecen | Venue: Roncsbár
10 października - Bydgoszcz (POLSKA), Drumcenter -
EVENT @ FACEBOOK

*****
Dirk Verbeuren (Megadeth) will visit Drumcenter in Bydgoszcz on October 10th
*****
Above Aurora, Dagorath - mini-trasa w październiku
Nowa generacja polskiego Black Metalu w natarciu. Above Aurora i Dagorath odwiedzą w styczniu Warszawę, Łódź i Poznań. Jako specjalny gość wystąpi islandzki Vonlaus.

17 X – Warszawa, Chmury
DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET
18 X – Łódź, Magnetofon DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET
19 X – Poznań, Pod Minogą DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

Bilety:
30zł (przedsprzedaż)
40zł (w dniu koncertu)
dostępne
TUTAJ

Więcej informacji w rozwinięciu newsa...

*****
Above Aurora, Dagorath and Vonlaus - shows in Warszawa, Łódź and Poznań this October
*****
Ereshkigal- "Intolerance" do odsłuchu

Ereshkigal to jedna z legend meksykańskiej czarnej sceny.

Horda powstała w 1993 roku.
Gra w składzie:
Marganor Bestial Invocator-perkusja(założyciel zespołu), Demniack-gitara, Agöth Sterpe-gitara,
Armand-gitara basowa, Forgotten-wokal.

Dotychczas nagrała dziesięć krążków.
Jubileuszowy "Intolerance" ukazał się 28-ego sierpnia obecnego roku.

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
Ereshkigal's "Intolerance" album is available HERE.
******
Nowe wydawnictwo Accept

23-ego listopada Nuclear Blast wyda koncertowe BluRay-DVD-CD zespołu Accept zatytułowane "Symphonic Terror".

Na płytach znajdzie się zapis koncertu zespołu z festiwalu Wacken 2017.

Ponad dwie godziny muzyki podzielonej na trzy części.
Pierwsza część to parę nowych i starych utworów z drugiego planu zespołu.
Druga to solowe kawałki Wolfa Hoffmanna z orkiestrą symfoniczną.
Trzecia to największe przeboje Accept wykonane również z sekcją smyczkową.

Niemcy chcą kontynuować współpracę z orkiestrą i planują w pierwszej połowie przyszłego roku wspólnie wyruszyć na europejską trasę koncertową.


******
On the 23rd of November Nuclear Blast will release the BluRay-DVD-CD of the band Accept "Symphonic Terror".
******
Legion of the Damned powraca

Bogowie holenderskiego death-thrash metalowego łomotu, grupa Legion of the Damned przerywa pięcioletnie milczenie i wydaje nową płytę.
Jej premiera przewidziana jest na czwarty stycznia przyszłego roku.
Krążek zatytułowany będzie "Slaves Of The Shadow Realm" a na sklepowe półki rzuci go Napalm Records.
Oto jego menu:
1-The Widows Breed, 2-Nocturnal Commando, 3-Charnel Confession, 4-Slaves of The Southern Cross, 5-Warhounds Of Hades, 6-Black Banners In Flames, 7-Shadow Realm Of The Demonic Mind, 8-Palace Of Sin, 9-Priest Hunt, 10-Azazels Crown, 11-Dark Coronation.

Pomarańczowi powstali w 2005 roku i w dorobku ma szęć długograjów.
Ostatni "Ravenous Plague" ukazał się w 2014 roku.

W zespole od 2011 roku nie zaszły żadne zmiany. Skład wygląda następująco:
Maurice Swinkels-wokal, Twan van Geel-gitara,
Harold Gielen-gitara basowa, Erik Fleuren-perkusja.


******
On the 4th of January 2019, the album "Slaves Of The Shadow Realm" by the band Legion of the Damned will be released.
******
Debiut Descent do odsłuchu

Grupa Descent napierdala (i to przez duże N) szwedzką odmianę death metalu.

Robi to w składzie:
Anthony Oliver-wokal, Brendan Auld-gitara, Josh Kane-gitara,
Jim Dandy-gitara basowa, Kinglsey Sugden-perkusja.

Chłopaki pod skrzydłami Redefining Darkness Records, 31-ego sierpnia wydali swój pierwszy długogrający materiał "Towers of Grandiosity".

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
Descent's "Towers of Grandiosity" CD is available HERE.
******
Live video Insurrection

Insurrection to death metalowa formacja pochodząca z Kanady.
Działalność rozpoczęła w 2003 roku.
W dorobku posiada cztery długograje:
"Prologue" - 2008, "Fracture" - 2010, "Prototype" - 2013, ""Extraction"-2017.
Zespół zaprezentował live video do kawałka z czwartej płyty "Assassins".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
Live video for Insurrection's "Assassins" song is available HERE.
******
Animowane video Gutslit

Indyjscy brutalni death metalowcy z zakładu mięsnego o nazwie Gutslit wypuścili animowane video do kawałka "From One Ear to Another".
Utwór ten znalazł się na pozycji trzeciej na ich ostatnim, drugim krążku "Amputheatre", który ukazał się rok temu.
Projekcja TUTAJ
.

******
The video for Gutslit's "From One Ear to Another" song is available HERE.
******
Dwójka Circus of Fools do odsłuchu

Circus of Fools to niemieccy muzycy, którzy od 2006 roku uprawiają mieszankę melodyjnego death metalu z gothic metalem.

Tworzą w siedmioosobowym składzie:
Carolin Saia-wokal, Tim Strouken-wokal-klawisze, Dominik Bolter-gitara, Julian Langer-gitara, Yannick Ninkov-gitara basowa, Nico Staller-perkusja, Coen Strouken-wiolonczela.

Kapela zadebiutowała w 2015 roku płytą "Raise the Curtain".

Krążek numer dwa "REX" ukazał się dzięki Bleeding Nose Records 31-ego sierpnia.

Odsłuchacie go TUTAJ
.

******
The "REX" album of the Circus of Fools band is available HERE.
******
Video clip Genocide Pact

W 2013 roku w USA powstała trzyosobowa (Tim-gitara-wokal, Nolan-gitara basowa, Connor Donegan-perkusja) death metalowa kapela Genocide Pact.
Zadebiutowała w 2015 roku płytą "Forged Through Domination".
Jej następca "Order of Torment" ukazał się 2-ego lutego za pośrednictwem Relapse Records.
Z niej pochodzi utwór "Blood Rejection" do którego zespół stworzył video clip.
Projekcja TUTAJ
.

******
The video clip for Genocide Pact's "Blood Rejection" song is available HERE.
******
Nowa płyta i studio playthrough video Beyond Creation

12-ego października Season of Mist wyda dwa czarne krążki grającej progresywną odmianę technicznego death metalu Kanadyjskiej formacji Beyond Creation.
Płyty zostały zatytułowane "Algorythm" i zawierają następujące kompozycje:
Płyta 1.
Strona A:
1-Disenthrall, 2-Entre suffrage et mirage, 3-Surface's Echoes.
Strona B:
4-Etheral Kingdom, 5-Algorythm.

Płyta 2.
Strona A:
1-À travers le temps et l'oubli, 2-In Adversity, 3-The Inversion.
Strona B:
4-Binomial Structures, 5-The Afterlife.

Kanadyjczycy powstali w 2005 roku i w dorobku mają jeszcze dwa albumy:
"The Aura"-2011 i "Earthborn Evolution"-2014.

Zespół udostępnił studio playthrough video do kawałka "Entre Suffrage Et Mirage".
Obejrzycie go TUTAJ
.

******
On the 12th of October the album "Algorythm" by Beyond Creation will be released.
Playthrough video studio for the song "Entre Suffrage Et Mirage" is available HERE
.
******
Trójka The Breathing Process do odsłuchu

The Breathing Process to grająca symfoniczną odmianę black-death metalu amerykańska kapela założona w 2003 roku.

Gra w składzie:
Cody Harmon-wokal, Sara Loerlein-gitara-wokal, Jordan Milner-gitara, Ian van Opijnen-gitara,
Jake Staley-gitara basowa, Bryan Bever-perkusja, Mark Bellofatto-klawisze.

Zespół zadebiutował w 20017 roku płytą "In Waking: Divinity".
Dwójka "Odyssey (Un)Dead" ukazał się trzy lata później natomiast trójka "The Breathing Process", 31-ego sierpnia roku obecnego.

Trójka do odsłuchu TUTAJ
.

******
The "Samsara" album from The Breathing Process is available HERE.
******
Nowa ep-ka Brutality

Istniejąca z małymi przerwami od 1987 roku amerykańska death metalowa grupa Brutality, 26-ego października przy współpracy z Ceremonial Records wyda swoją nową ep-kę zatytułowaną "Antecedent Offerings".

Będzie to dwuutworowe mini wydane na czarnym krążku.
Oprócz tytułowej kompozycji fani dostaną jeszcze kawałek "Crushed".

Grupa w dorobku ma cztery długograje:
"Screams of Anguish"-1993, "When the Sky Turns Black"-1994, "In Mourning"-1996, "Sea of Ignorance"-2016.

Od momentu nagrania czwartego krążka w zespole zaszły dwie zmiany.
W 2016 roku do Brutality dołączył perkusista Ron Parmer a w 2017 gitarzysta Jason Schwartzwalder.

Pozostali członkowie:
Jeff Acres-gitara basowa, Jay Fernandez-gitara, Scott Reigel-wokal.


******
On the 26th of October, the "Antecedent Offerings" of the Brutality band will be released.
******
 

METAL MUNDUS NA FACEBOOKU
**NECRO**
- Chwalcie potęgę pieniądza


**ALMANAC**
- Kingslayer


**EXTERMINATION TEMPLE**
- Lifeless Forms


** DEVANGELIC**
- Phlegethon


** Ivan MILADINOV**
- Soul Finder


** SUBTERFUGE
- Projections From The Past

** DOWN TO HEAVEN
- Level -1

** DEADLY CARNAGE
- Through The Void, Above The Suns

** EGOISTIC
- SuperEgo

** RAGNAROK
- Psychopathology

** BEYOND CARNAGE
- Profane Sounds Of The Flesh

** FANTASY OPUS
- The Last Dream

** DARVULIA
- Mysticisme Macabre

** EGOISTIC
- Critical Negative

** MATALOBOS
- Until Time Has Lost All Meaning

** I FORLORN
- My Kingdom Eclipsed

** DRIVE-BY
- 2

** COCYTE
- The Human Disease

** ZŁA WOLA
- The Best Of Vol.2

** INFINITUM OBSCURE
- Internal Dark Force

** DYING SPIRIT
- Bad Reputation


więcej recenzji
**** INTERNAL QUIET ****


***** THUNDERWAR *****


****** JITTERFLOW ******


******* WAR-SAW *******


*** DORMANT DISSIDENT **


*** MARTYRDOOM
*** GRIN
*** WATCH OUT STAMPEDE
*** CLOSTERKELLER
*** AMORPHIS
*** KOIOS
*** WHORION

więcej wywiadów
*** VADER
+ MARDUK
+ Arkona
+ Insidius
- Progresja/ Warszawa


*** Uwolnić Muzykę VII
- Środa Śląska


*** Headbangers Open Air 2018
- Brande-Hörnerkirchen/ Niemcy


*** IRON MAIDEN
+ Killswitch Engage
- Waldbühne/ Berlin


*** Rock&Rose Fest 2018
+ Exumer
+ Decapitated
+ Wolf Spider
+ Alastor
- Leash Eye
- Totem
- Kutno


*** MARDUK
+ Infernal War
+ Arkona
- U Bazyla/ Poznań


*** SEPULTURA
+ Obscura
+ Goatwhore
+ Fit For An Autopsy
- Proxima/ Warszawa

*** FURIA
+ Thaw
+ Sacrilegium
+ Licho
- Progresja/ Warszawa

*** NEUOBERSCHLESIEN
+ Transgresja
- Proxima/ Warszawa

*** TESTAMENT
+ Annihilator
+ Death Angel
- A2/ Wrocław

*** W.A.S.P.
+ GATE Crasher
- Sportovni Hala/ Hluk

*** ICED EARTH
+ Freedom Call
+ Metaprism
- Festsaal/ Berlin

*** MASTODON
+ Russian Circles
- Progresja/ Warszawa

*** SABATON
+ Accept
+ Twilight Force
- Torwar/ Warszawa

*** HELLOWEEN Pumpkin United
- Tipsport Arena/ Praga, Czechy

*** MAYHEM
+ Asphyx
+ Dragged Into Sunlight
+ Deus Mortem
+ Centurion
+ Thunderwar
- Progresja/ Warszawa


więcej relacji
*** Będziesz smażyć się w piekle


*** Hammer Of The Gods


*** Motorhead w studio


*** Hellbent For Cooking. The Heavy Metal Cookbook

*** Biografia Led Zeppelin. Kidy giganci chodzili po Ziemi


więcej recenzji
ARTYKUŁY
*** Czerniejąca Magma
- słów kilka o niezrealizowanym albumie Closterkellera


Top Top  29,981,578 unikalne wizyty  Top Top